تبلیغات
وبلاگ حقوقی سعیدرستم زاده - آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه كارآموزی وكالت كانونهای وكلای دادگستری ایران سال ۱۳۹۱
وبلاگ حقوقی سعیدرستم زاده
قانون برای همه

لینکدونی

نایت اسکین-ابزار گوکل پلاس

آرشیو موضوعی

نام خودرادرفیلداول ایمیل خودرادرفیلددوم

Powered by WebGozar

آرشیو

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه كارآموزی وكالت كانونهای وكلای دادگستری ایران سال ۱۳۹۱


كانونهای وكلای دادگستری ایران (عضو اتحادیه سراسری كانون های وكلای دادگستری ایران- اسكودا) متشكل از كانون وكلای دادگستری مركز- آذربایجان شرقی – فارس و كهكیلویه و بویراحمد- اصفهان و چهارمحال و بختیاری- آذربایجان غربی – مازندران– خراسان رضوی, شمالی و جنوبی - گیلان- قزوین- خوزستان - كرمانشاه وایلام- همدان - قم - كردستان - گلستان – اردبیل – مركزی- بوشهر – زنجان – لرستان - كرمان و البرز از طریق آزمون كتبی و طبق مقررات و قانون كیفیت اخذ پروانه وكالت مصوب سال ۱۳۷۶به تعداد مورد نیاز به شرح ذیل و با توجه به موارد زیر كارآموز وكالت می پذیرند.


۱- تعداد پذیرش كارآموز وكالت به تفكیك هر كانون و كد كانون ها :

        
كد كانون نام كانون ظرفیت
۱ مركز شامل استانهای تهران،سمنان، یزد، هرمزگان و سیستان و بلوچستان جمعا ۱۰۰۰ نفر
۲ آذربایجان شرقی ۲۰۰نفر
۳ فارس و كهكیلویه و بویراحمد جمعاً ۱۶۰ نفر
۴ اصفهان و چهارمحال و بختیاری جمعا ۱۹۰ نفر
۵ آذربایجان غربی ۷۵ نفر
۶ مازندران ۶۰ نفر
۷ خراسان رضوی, شمالی و جنوبی جمعاً ۱۱۰ نفر
۸ گیلان ۵۰ نفر
۹ قزوین ۶۰ نفر
۱۰ خوزستان
۱۰۰ نفر
۱۱ كرمانشاه و ایلام جمعا ۴۰ نفر
۱۲ همدان ۴۰ نفر
۱۳ قم ۳۰ نفر
۱۴ كردستان ۵۰ نفر
۱۵ گلستان ۵۰ نفر
۱۶ اردبیل ۲۵ نفر
۱۷ مركزی (اراك ) ۱۵ نفر
۱۸ بوشهر ۷۵ نفر
۱۹ زنجان ۳۰ نفر
۲۰ لرستان ۵۰ نفر
۲۱ كرمان ۱۴۲نفر
۲۲ البرز ۸۰ نفر


(ظرفیت های اعلام شده با احتساب سهمیه ایثارگران میباشد.)

۲- مواد امتحانی:
آزمون،كتبی ، یك مرحله ای ،به صورت تستی و ضرائب دروس آن به شرح ذیل میباشد:

        
ردیف نام دروس ضریب
۱ حقوق مدنی ۳
۲ آیین دادرسی مدنی ۳
۳ حقوق جزای عمومی و اختصاصی ۲
۴ آیین دادرسی كیفری ۲
۵ حقوق تجارت ۲
۶ اصول استنباط حقوق اسلامی ۱۳ - شرایط شركت در آزمون و اخذ پروانه كارآموزی وكالت:
۱-۳ – تابعیت جمهوری اسلامی ایران.

۲-۳ – دارا بودن دانشنامه لیسانس یا بالاتر حقوق (از دانشكده های حقوق داخل یا خارج كشور كه مورد تایید وزارت علوم,تحقیقات و فن آوری باشد)یا دانشنامه لیسانس فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح.

تبصره ۱ : كسانی كه فاقد مدرك كارشناسی حقوق, فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح بوده و فقط دارای مدارك بالاتر آن هستند حق شركت در آزمون را ندارند بنابراین از ارائه مدارك بالاتر به جز مدارك كارشناسی عنوان شده خودداری نمایند.
تبصره ۲ : مدرك معادل حوزوی مدركی است كه مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری باشد.


۳-۳ – شرایط سنی : پروانه كارآموزی وكالت دادگستری در حوزه قضائی استان تهران فقط به كسانی داده می شود كه سن آنها از چهل سال تمام بیشتر نباشد و برای سایر حوزه های قضائی پروانه كارآموزی به كسانی داده می شود كه سن آنها ا ز پنجاه سال تمام بیشتر نباشد.

۴-۳ – برای اشخاصی پروانه كارآموزی صادر می شود كه دارای شرایط مندرج در قوانین و مقررات ناظر بر وكالت باشند.

۴ – مدارك مورد نیاز جهت ثبت نام:
۱-۴ – اسكن تصویر مدرك تحصیلی لیسانس، منطبق با بند۲-۳ و تبصره آن، بدون حاشیه‌های زاید و با فرمت jpg و با سایز حدود ۵۹۵ در ۸۴۲ pixels و با وضوح تصویری ۷۲ dpi .

تبصره: متقاضیان از اسكن گواهی تعداد واحدهای گذرانده شده خودداری نمایند زیرا فقط گواهی فارغ التحصیلی یا دانشنامه مبنای مجوز شركت در آزمون می باشد بنابراین دانشجویان ترم آخر و كسانی كه در گواهی صادر شده توسط دانشگاه مربوط در مورد آنها كلمه''فارغ التحصیل'' یا '' دانش آموخته '' قید نشده باشد حق شركت در آزمون را نخواهند داشت.


۲-۴- اسكن تصویر كارت یا گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم بدون حاشیه‌های زاید و با فرمت jpg و با سایز حدود ۲۱۳ در ۳۱۲ pixels و با وضوح تصویری ۷۲ dpi .


تبصره: دارندگان معافیت های تحصیلی ،مربوط به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و حوزه های علمیه ، تحت هیچ شرایطی حق شركت در آزمون را نخواهند داشت.


۳-۴- هزینه ثبت نام مبلغ ۰۰۰/۷۰۰ ریال
تبصره : واریز هزینه ثبت نام از طریق كارتهای بانكی عضو شبكه شتاب و سیستم آنلاین ثبت نام اینترنتی در زمان تعیین شده و سایت سازمان سنجش آموزش كشور و با توجه به بند ۱-۵ و۲-۵ این آگهی و دستورالعمل مقرر انجام خواهد گرفت .۴-۴- اسكن عكس متقاضی
داوطلبان محترم می‌بایست تصویر عكس خود را كه در سال جاری گرفته شده باشد، در اندازه های ۴×۳ جهت اسكن، بدون حاشیه‌های زاید و با فرمت jpg و با سایز حداقل ۲۰۰ در ۳۰۰ تا حداكثر ۳۰۰ در ۴۰۰ pixels تهیه نمایند و حجم فایل تهیه شده نباید از ۷۰ كیلو بایت بیشتر شود. همچنین تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر و هر گونه منگنه باشد. حتی الامكان عكس ها سیاه و سفید یا در صورت رنگی بودن دارای زمینه سفید باشد.

۵-۴- گواهی ایثارگری در خصوص ایثارگران
متقاضیان سهمیه ایثارگری باید علاوه بر علامت گذاری بند مزبور در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی، اصل گواهی ایثارگری صادره از مرجع صالح را كه بر یكی از موارد ذیل منطبق باشد از تاریخ ۰۱/۰۷/۱۳۹۱ لغایت ۱۰/۰۷/۱۳۹۱ الزاماً با پست سفارشی پیشتاز به نشانی اتحادیه سراسری كانونهای وكلای دادگستری ایران(اسكودا) واقع درتهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر (بخارست)، خیابان هفدهم ،پلاك ۲۰ ، طبقه دوم ،كدپستی : ۱۵۱۳۸۳۳۸۱۴ ارسال نمایند. داوطلبان مذكور باید تصویر گواهی مربوط را تهیه و برای ارائه در موارد لزوم نزد خود حفظ كنند.

به موجب ماده ۳ قانون كیفیت اخذ پروانه وكالت مصوب سال ۱۳۷۶ ایثارگران عبارتند از:
الف- كسانی كه شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه جنگ را داشته ( حداكثر تا تاریخ ۳۱/۶/۶۷) یا در اسارت دشمن بوده اند.

ب- جانبازان ۲۵ درصد به بالا.

ج- بستگان درجه اول شهداء و جانبازان ۵۰ درصد به بالا .

تبصره۱: بستگان درجه اول عبارتند از: پدر,مادر و اولاد

تبصره۲: به موجب ماده۳ قانون كیفیت اخذ پروانه وكالت مشمولین استفاده از سهمیه ایثارگران فقط موارد سه گانه فوق هستند بنابراین متقاضیان از ارائه مدارك غیر از موارد اعلام شده خودداری نمایند.صدور گواهی باید در سال ۱۳۹۱ باشد (به گواهی های سنوات گذشته ترتیب اثر داده نمی شود).

تبصره ۳: بررسی شمول سهمیه ایثارگری به افراد پس از ارسال مدارك متقاضی به اتحادیه انجام خواهد شد. بنابراین صرف اعلام متقاضی در تقاضانامه ثبت نام (ازطریق اینترنت) برای اعمال سهمیه كافی نخواهد بود و تایید نهایی با هیات مدیره هر كانون است .

تبصره ۴ : چنانچه داوطلبی در سهمیه آزاد شركت كرده باشد، اعلام بعدی او در مورد ایثارگری مسموع نخواهد بود.

تبصره ۵ : داوطلب باید شماره پرونده و كد رهگیری را كه پس از پایان ثبت نام اینترنتی دریافت می دارد ذیل گواهی ارسالی درج كند.

۶-۴- تهیه پرینت از اطلاعات ثبت نامی كه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش كشور انجام شده است ، الزامی است داوطلب باید پرینت را در صورت قبولی در آزمون به كانون مربوط ارائه كند.


۵ – نحوه ثبت نام و توزیع كارت شركت در آزمون و تاریخ آزمون:

۱-۵– ثبت نام از متقاضیان منحصراً ازطریق اینترنت و سایت سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی www.sanjesh.org از روزشنبه مورخ ۰۱/۰۷/۱۳۹۱ لغایت روز دوشنبه مورخ ۱۰/۰۷/۱۳۹۱ خواهد بود.

۲-۵- متقاضیان باید برای واریز هزینه ثبت نام از طریق كارت های اعتباری عضو شبكه شتاب كه رمز دوم آن فعال باشد طبق دستور العمل اعلام شده در سایت سازمان سنجش آموزش كشور ودر زمان اعلام شده در بند ۱-۵ نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام اقدام كنند.

تبصره:در این خصوص متقاضیان میتوانند از كارتهای اعتباری دیگران كه رمز دوم آن فعال باشد نیز استفاده كنند.

۳-۵- توزیع كارت شركت در آزمون به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش كشور و وارد كردن كد رهگیری و شماره پرونده خود به سیستم ، كارت ورود به جلسه را دریافت كنند. زمان آغاز توزیع اینترنتی كارت و نحوه آن ، زمان و مكان رفع نقص یك هفته قبل از برگزاری آزمون از طریق سایت اتحادیه سراسری كانون های وكلای دادگستری ایران و روزنامه اطلاعات به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

۴-۵ – آزمون در مركز كانونی كه متقاضی در تقاضانامه ثبت نام انتخاب كرده است برگزار می شود. نشانی محل برگزاری آزمون بر روی كارت شركت در آزمون درج خواهد شد.

۵-۵- تاریخ آزمون روز جمعه مورخ ۱۹/۰۸/۱۳۹۱ می باشد.

۶- تذكرات لازم:
۱-۶- متقاضیان باید قبل از تاریخ شروع ثبت نام ازطریق اینترنت، نسبت به اسكن مدارك با فرمت و مشخصات اعلام شده در بند۴ این آگهی اقدام نمایند.

۲-۶- مدت ثبت نام اینترنتی از تاریخ شروع، ده روز خواهد بود .

۳-۶- متقاضیان باید اصل مدارك اسكن شده را نزد خود نگه داشته در صورت پذیرفته شدن به همراه سایر مداركی كه اعلام خواهد شد به كانون مربوطه ارائه نمایند.

۴-۶- داوطلبان فقط در صورتی كه دارای شرایط مندرج در این آگهی باشند حق ثبت نام وشركت در آزمون را خواهند داشت ضمن اینكه باید اطلاعات وارد شده درتقاضانامه ثبت نام را (خصوصاً از نظر تعیین كانون مربوط و كد آن) به دقت كنترل نمایند .هزینه ثبت نام تحت هیچ شرایطی مسترد نخواهد شد.

۵-۶- متقاضیان باید در پایان ثبت نام از اطلاعات وارد شده پرینت تهیه و درصورت قبولی آن را به كانون مربوطه ارائه كنند. چنانچه اطلاعات اعلام شده توسط متقاضی در هنگام ثبت نام اینترنتی با آگهی آزمون منطبق نبوده و غیر واقعی باشد حتی درصورت قبولی از ثبت نام آنان جلوگیری و قبولی آنان كان لم یكن تلقی خواهد شد.

۶-۶– صدور كارت شركت در آزمون دلیل تایید هیچ یك از مدارك داوطلب از طرف كانونهای وكلا یا سازمان سنجش نیست. بنابراین صرف قبولی در آزمون و درج نام متقاضی در ردیف پذیرفته شدگان، هیچ حقی برای كسی ایجاد نخواهد كرد.

۷-۶- صدور هرگونه اطلاعیه درخصوص آزمون فقط در سایت اتحادیه سراسری كانون های وكلای دادگستری ایران (اسكودا) www.iranbar.org و روزنامه اطلاعات معتبر خواهد بود.

۸-۶- با توجه به زمان پیش بینی شده برای آماده كردن مدارك ثبت نام تاكید می شود در روزهای آغازین پس از انتشار این آگهی نسبت به تهیه مدارك مورد نیاز اقدام شود تا در هنگام ثبت نام از طریق اینترنت برای متقاضیان از نظر زمانی مشكلی ایجاد نگردد.

۹-۶- تغییر محل كارآموزی به هیچ عنوان میسر نخواهد بود.

۱۰-۶- ثبت نام و شركت وكلای دادگستری عضو كانونهای وكلا در آزمون ممنوع است.

ضمناً جهت دسترسی به اطلاعات فوق و تهیه پرینت از آن می توانید به آدرس های اینترنتی ذیل مراجعه نمائید:

www.iranbar.org و www.scoda.ir

اتحادیه سراسری كانونهای وكلای دادگستری ایران (اسكودا)
منتشر شده در روزنامه اطلاعات مورخ ۱/۶/۹۱

این صفحه را به اشتراک بگذارید
johnnywalczyk.hatenablog.com
چهارشنبه 18 مرداد 1396 04:03 ب.ظ
Heya i am for the primary time here. I came across this board and I find It really helpful & it
helped me out a lot. I'm hoping to present one thing back
and aid others like you aided me.
روح اله خلجی
شنبه 4 شهریور 1391 04:28 ق.ظ
با سلام
توجه مدیر محترم این وبلاگ و خوانندگان آن را به این مطلب در وبلاگ مدرسه وکالت و تجارت راجع به علت ممانعت شورای نگهبان از ابلاغ لایحه جدید مجازت جلب می نمایم

http://lawyerkhalaji.mihanblog.com/post/198

با تشکر
روح اله خلجی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ

جواب گوی هرگونه سوال حقوقی شماعزیزان هستیم
منتظرهرگونه پیشنهادوانتقادشماعزیزان برای بهبوداین وبلاگ هستیم
دوستان عزیزبرای دلگرمی بنده وبهترشدن این وبلاگ لطفانظرات خودتون رادرموردمطالب بدید.
مدیر وبلاگ : سعید رستم زاده

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • نقش موسسات اموزشی وکتاب های کمک اموزشی رادرمسیرموفقیت درازمون های حقوقی راچگونه ارزیابی میکنید؟

خرید شارژ ایرانسل، خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ تالیا

نویسندگان